بررسی راهکار های امنیتی – Bitdefender Endpoint Security

بررسی راهکارهای امنیتی سازمانها و شرکتها - Bitdefender Endpoint Security

بررسی راهکارهای امنیتی سازمانها و شرکتها - Bitdefender Endpoint Security

راه حل امنیتی بیت دیفندر نقطه پایانی، امنیت بسیار قابل رقابتی نسبت به راه حل های دیگر را برای شرکت هائی که نیازمند محافظت در برابر تهدید های اینترنتی و بد افزار ها هستند، فراهم می کند. برای سازمان هائی که دفاتر پراکنده دارند، این راه حل روشی بسیار مناسب برای هر تعداد مکان با هر مقدار فاصله است. بنابراین نیاز به مستقر کردن سرور ها در یک محل را از بین می برد.

استفاده و بهره برداری از این روش به نیروی انسانی زیادی احتیاج ندارد زیرا عملیات نصب بر روی سیستم کاربران، تنظیم سیاست های مدیریتی، ایجاد گزارش و اعلام هشدار برای حوادث بحرانی به مدیر را از طریق کنسول مدیریتی و از راه دور انجام می دهد و کامپیوتر کاربران را از راه دور مدیریت کرده و سیاست های لازم را به کامپیوتر های آنان اعمال می کند. ایمیل ها، فایل های دانلود شده و مکالمات آنلاین را در برابر بدافزار ها اسکن می کند. همچنین شامل دیواره آتش قابل تنظیم دو سویه نیز می باشد. مدیران می توانند چگونگی استفاده کارکنان از اینترنت را با اعمال فیلتر ها، مسدود کردن وب سایت ها و میزان زمان آنلاین بودن آنها کنترل کنند.

بیت دیفندر در زمینه راه حل های نقطه پایانی، محصولات تجاری مختلفی را تهیه و ارائه کرده است:

 • Small Office Security
 • Amazon Web Services Security
 • Gravity Zone Security

Bitdefender Small Office Security

bit-defender-business-security

این راه حل عموما برای شرکت هایی مناسب است که کمتر از ۲۵۰ کامپیوتر و سرور دارند و نصب آن نیاز به اطلاعات تخصصی ندارد و بسادگی قابل نصب بر روی تمامی سیستم ها است و نیاز به تنظیماتی خاصی برای استفاده ندارد. با قابلیت پشتیبانی انواع سیستم عامل ویندوز و مکینتاش.این راه حل یکی از ساده ترین روش ها برای محافظت از کسب و کار های کوچک می باشد.

این راهکار امنیتی شامل آنتی ویروس، ضد بدافزار، دیواره آتش دوسویه، ضد کلاهبرداری اینترنتی و ضد هرزنامه می باشد.

Amazon Web Services (AWS)

awsHeader

ویژگی های امنیتی

نه تنها اطلاعات و نرم افزار های شما توسط امکانات و زیر ساخت های امنیتی به خوبی محافظت می شوند بلکه توسط شبکه ای وسیع و سیستم نظارتی امنیتی نیز محافظت می شوند. این سیستم ها اقدامات امنیتی ابتدایی اما مهم را بر روی سیستم های Amazon Web Service (AWS) فراهم می آورد

دیگر امکانات امنیتی شامل :

 • دسترسی امن – نقاط دسترسی کاربر، که API endpoints نامیده می شود، دسترسی HTTP (HTTPS) را امن نموده لذا شما با استفاده از سرویس SSL بر روی AWS ، می توانید ارتباط های امن را ایجاد نمایید.
 • دیواره آتش – شما می توانید چگونگی دسترسی نرم افزار ها را از کاملا عمومی تا کاملا شخصی یا بین این دو با تنظیم قوانین دیواره آتش کنترل نمایید.
 • کاربران خاص – ابزار مدیریت دسترسی و شناسایی (IAM) به شما این امکان را می دهد که سطح دسترسی کاربران خود را کنترل نمایید. بوسیله IAM هر کاربر اعتبار امنیتی خاصی دریافت می کند که نیاز به ایجاد رمز عبور برای فایل های به اشتراک گذاشته شده را از بین می برد.
 • Subnet های خصوصی – سرویس Virtual Private Cloud (VPC) در AWS به شما این امکان را می دهد که توسط ایجاد Subnet خصوصی، لایه امنیتی شبکه برای کاربران اضافه کنید و یا حتی از کامپیوتر خانگی خود از طریق VPN به VPC خود متصل شوید.
 • رمز گذاری اطلاعات ذخیره شده – کاربران می توانند اطلاعاتی که در Amazon S3, Glacier, Redshift, و Oracle RDSذخیره شده اند را توسط استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES)بصورت اتوماتیک رمزگذاری نمایند. این تکنیک از رمزگذاری استاندارد ۲۵۶ بیتی استفاده می کند.

انتخاب اتصال اختصاصی – سرویس اتصال مستقیم AWS به شما این امکان را می دهد که یک اتصال شبکه اختصاصی از هر محل به AWS ایجاد کنید. با استفاده از استاندارد صنعتی ۸۰۲٫۱q VLANs، این اتصال اختصاصی می تواند به چندین اتصال منطقی تقسیم شده تا دسترسی هر دو نوع IP اختصاصی و عمومی را به AWS برقرار نماید.

AWS_Diagram

به علت ویژگی های امنیتی بسیار زیادی که AWS برای شما فراهم می کند شما به راحتی می توانید تمرکز خود را بر روی امنیت سیستم عامل نصب شده و نرم افزار های آن قرار دهید. مهندسان امنیتی AWS چک لیست هایی را برای کمک به انتخاب بهتر با توجه به نیاز های شما و بهترین شیوه های امنیتی پیشنهاد شده ارائه داده اند .

Gravity Zone Security

bitdefender-client-security

امنیت نقطه پایانی بیت دیفندر به سازمان ها این امکان را می دهد که بهترین امنیت را بوسیله GravityZone برای کامپیوتر ها، لپتاپ ها و سرور ها خود فراهم نمایند. GravityZone تنها به وسیله یک کنسول مدیریتی، امنیت اثبات شده ای را برای کامپیوتر ها، گوشی های هوشمند و Virtual Machine ها در شبکه شما فراهم می آورد.

 

سازمان ها در حال دفاع در برابر انواع حملات پیشرفته و گوناگون سایبری بر ضد کاربران خود، بعنوان آخرین خط دفاعی سازمان، هستند . امنیت برای نقطه پایانی به شما این امکان را می دهد که ضد بد افزار، دیواره آتش دو سویه، ضد کلاهبرداری اینترنتی، فیلتر کردن سایت ها و مدیریت آن ها را از یک کنسول هوشمند ساده کنترل کنید. مرکز کنترل GravityZone تک تک سیاست های امنیتی مورد نیاز شما را در لحظه کنترل می نماید.

 

پیاده سازی امنیت مجازی GravityZone بهترین فرصت برای افزایش امنیت بهینه شده و خارج ساختن راه حل های قدیمی شده است. خدمات محافظت نقطه پایانی GravityZone بر پایه مدیریت ساده طراحی شده اند، لذا تمامی عملکرد های امنیتی آن از طریق کنسول مدیریتش به سادگی انجام پذیر است.

Bitdefender_Gravityzone

ویژگیهای GravityZone

 • ایستگاه های کاری : محافظت از کامپیوتر کارکنان اولین و مهمترین قدم در محافظت از کسب و کار شماست
 • تلفن های همراه : برای شرکت های بزرگ بسیار مهم است بخصوص اگر بسیاری از کارکنان از طریق تلفن ها یا تبلت های اندرویدی دسترسی به اطلاعات شرکتی دارند
 • سرور های اشتراکی : به شرکت هایی که یک سرور برای اشتراک نرم افزار ها اختصاص می دهند حتما پیشنهاد می شود.
 • سرور های ورودی اینترنت : برای شرکت های که اطلاعات حساسی را از طریق اینترنت به خارج از آن محل انتقال می دهند .
 • محیط های مجازی : محافظت برای هر سرور یا سیستمی که در یک محیط مجازی (Virtual Machine ) در حال استفاده است
 • سرور های ایمیل : برای شرکت هایی که از یک ایمیل سرور اختصاصی (Microsoft Exchange) استفاده می کنند و بدنبال محافظت دربرابر بدافزار های ایمیل، هرزنامه ها و گزینه های فیلتر کردن ایمیل ها هستند
 • سرور فایل ها : اگر اطلاعات شرکتی حساس را بر روی سرور فایل محلی خود قرار داده اید به دنبال این آنتی ویروس باشید

Top