مقایسه بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس با بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی

مقایسه نرم افزارهای Bitdefender

Bitdefender_AV_IS

 

در سال ۱۹۹۰ آقای Florin Talpes به همراه همسرش Mariuca شرکت SOFTWIN را بوجود آوردند و پس از توسعه آن در سال ۲۰۰۱ با خلق Bitdefender یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری را در کشور رومانی بوجود آوردند که تا کنون در بیش از ۱۰۰ کشور در سرتاسر دنیا دفتر نمایندگی فروش دارند. در این مقاله می خواهیم به بررسی دو محصول قدرتمند این شرکت یعنی Bitdefender Antivirus Plus و Bitdefender Internet Security بپردازیم.

 

Bitdefedenr_AV_2014

Bitdefender Antivirus Plus 2014

 

شاید مهمترین خطری که صاحبان کامپیوتر ها را تهدید می کند، احتمال خطرهائی است که از دنیای خارج از کامپیوترهایشان ایشان را تهدید میکند، مثل کرمهای رایانه ای، بدافزار ها، تروژان ها و ویروس ها که عموما باعث هنگ کردن، ازبین رفتن اطلاعات شخصی و کند شدن کامپیوترها می شوند.

اگر بهترین محافظت را در برابر خطر های فوق می خواهید، می توانید از بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس استفاده کنید که لایه محافظی محکمی در برابر خطر های بیشمار آنلاین شامل نرم افزار های جاسوسی، ویروس ها، کلاهبرداری اینترنتی و امثالهم را برای شما فراهم آورده است.

روش نصب بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس بسیار آسان است، بطوری که حتی اگر اطلاعات کمی از کامپیوتر داشته باشید می توانید به راحتی آن را نصب نمایید و پس از آن کافیست آنتی ویروس را بر روی حالت کنترل هوشمند اتوماتیک (Autopilot) قرار دهید تا آنتی ویروس تمامی امور مربوط به بروزرسانی، محافظت در لحظه و جستجو برای ویروس ها را بصورت خودکار انجام دهد.

مرکز کنترل آنتی ویروس همواره مراقب فعالیت تمامی برنامه ها و نرم افزار های موجود بر روی کامپیوتر است و چنانچه برنامه یا نرم افزاری رفتاری شبیه بدافزار ها داشته باشد بلافاصله آن را مسدود میکند و بدین صورت حتی بدافزار های ناشناخته هم نمی توانند به کامپیوتر شما آسیب برسانند.

با این آنتی ویروس کامپیوتر شما در برابر خطر های موجود در شبکه های اجتماعی، امن تر از گذشته خواهند بود و چنانچه لینک خطرناکی توسط ایمیل، نرم افزار های چت، اینترنت، فیسبوک، توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی برای شما ارسال شود بلافاصله بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس آن را مسدود می کند و از کامپیوتر شما محافظت می نماید. این نرم افزار همچنین مجهز به فیلتر ضد تقلب میباشد که در صورت مشاهده سایت های کلاهبرداری و پیشنهاد های شغلی ساختگی و مثل آن به شما اطلاع داده و شما را در برابر آنها محافظت می نماید .

شرایط بروزرسانی آنتی ویروس یکی از مهمترین ملاک های انتخاب آنتی ویروس می باشد که بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس بصورت خودکار و بدون ایجاد مزاحمت برای شما کامپیوترتان را بروز رسانی می کند، بدون اینکه سرعت کامپیوتر و یا اینترنت شما را کاهش دهد همچنین می توانید این عمل را بصورت دستی نیز انجام دهید.

 

Bitdefender_IS_2014

Bitdefender Internet Security 2014

 

بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی نگهبان درگاه الکترونیکی رایانه شماست. هنگامی که هکر ها به آن برخورد می کنند اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و به دنبال اهداف آسان تری می گردند. چه شما حرفه ای باشید و چه شما تازه کار باشید به سادگی می توانید از بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی استفاده کنید. این محصول زمانی که فعالیت شما بر روی کامپیوتر کم است به شما اعلام می کند که می توانید کامپیوتر خود را اسکن کنید لذا کارایی کامپیوتر را برای زمانی که شما به آن نیاز دارید حفظ می کند.

یکی از مهم ترین ویژگیهای نرم افزارهای امنیت در محیط اینترنت شناسایی ویروس هاست که بیت دیفندر در این زمینه یکی از بهترین هاست و به علت شناسایی بیش از انتظار بدافزار ها همواره جوایز و گواهی نامه های متعددی را از آزمایشگاه های تست آنتی ویروس دریافت می کند، زیرا بیت دیفندر تمامی ورودی ها و خروجی های کامپیوتر را در لحظه اسکن می کند. یکی از معتبرترین آزمایشگاه های تست آنتی ویروس AV-Test است که در کشور آلمان قرار دارد و معتقد است بیت دیفندر بهترین موتور جستجوی ویروس را دارد.

بیت دیفندر دارای سه سطح دفاعی می باشد. سطح اول ویروس های شناخته شده را اسکن می کند و توانایی ترمیم آن را به سادگی دارد. سطح دوم خطر های نا شناخته را اسکن می کند که آنها را در فضایی مجازی قرنطینه می کند. بعد از محصور کردن تهدید، نرم افزار رفتار های تهدید را پردازش می کند که می خواهد چه فعالیتی انجام دهد و آیا برای رسیدن به نقاط حساس تلاش می کند یا برای ارتباط با مراکز تولید ویروس که قبلا شناسایی شده اند اقدام می کند که در این صورت تهدید مورد نظر را حذف می کند و اگر فعالیت آن بصورت عادی بود آن را از قرنطینه خارج می کند. سطح سوم دفاعی آن مرکز کنترل ویروس های فعال است که تمام فعالیتهای در حال اجرا بر روی کامپیوتر را نظاره می کند تا در بین آنها فعالیت های شبیه بدافزار را بلافاصله شناسایی کند.

بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی دارای دیواره آتشی دو سویه می باشد که جزو مزایای این نرم افزار میباشد. این دیواره آتش همه کاره بصورت خودکار تمامی تنظیمات مورد نیاز را با توجه به موقعیت مکانی شما تنظیم می کند. دیده بان شبکه بی سیم (Wi-Fi) از تلاش های ناخواسته برای دسترسی به شبکه شما جلوگیری می کند. کسانی که عموما از کامپیوتر خود برای بازی استفاده می کنند متاسفاته دیواره آتش خود را غیر فعال می کنند که این امر ریسک بسیار بالایی را برای آنها به همراه دارد. اما با استفاده از حالت بازی بیت دیفندرکامپیوتر شما در امنیت کامل قرار دارد و دیواره آتش مزاحم بازی و یا مشاهده فیلم شما نخواهد شد.

هرزنامه ها یا ایمیل های ناخواسته ای که بعضا حاوی لینکهای مخرب یا فایلهای ضمیمه آلوده میباشند به آسانی تمام توسط این نرم افزار تشخیص داده شده و به فولدری جداگانه هدایت میشوند. این فیلتراسیون ایمیل ها ضریب امنیتی رایانه شما در برابر ویروسها را افزایش میدهد.

این نرم افزار تمامی لینک های مخرب را در فیسبوک و توئیتر فیلتر می کند. همچنین قابلیت ضد کلاهبرداری آن، از به سرقت رفتن اطلاعات حساس شما نظیر رمز های بانکی جلوگیری می کند و به شما اطلاع می دهد که آیا در سایت درست و صحیح هستید یا در یک سایت کلاهبردار قرار دارید و به هر آدرس یک امتیاز امنیتی می دهد. شما از طریق ابزار کنترل دسترسی والدین می توانید با اعلام کلمات مورد نظر خود سایت ها، پیام ها و ایمیل هایی که حاوی آن کلمات هستند را فیلتر نموده و فضای سالم اینترنت را به کودکان خود هدیه دهید. حتی می توانید زمان دسترسی به اینترنت را محدود به زمان های خاصی نمائید زیرا این آنتی ویروس تنظیمات کنترل زمان کاملی را به شما ارائه می دهد.

در پایان آگاه باشید که نصب و استفاده از بیت دیفندر نیاز به اطلاعات تخصصی ندارد و بیت دیفندر آنتی ویروس پلاس محافظتی کامل در برابر ویروس ها، بدافزار ها، کرم ها و انواع تهدید ها به وجود می آورد اما با استفاده از بیت دیفندر اینترنت سکیوریتی علاوه بر ویژگیهای نسخه آنتی ویروس، امکاناتی مهم نظیر دیواره آتش دو سویه قدرتمند، امکان کنترل دسترسی فرزندانتان به اینترنت، جلوگیری از دریافت هرزنامه ها و خرد کننده امن فایل بیت دیفندر را نیز در اختیار خواهید داشت.

Top