سوء استفاده هکرها از Cryptolocker Hysteria

در چند هفته گذشته یکی از داغ ترین خبرها در دنیای فناوری به ۲ ویروس به نام های Game over zeus و Cryptolocker مربوط می شد، خبری که مربوط به از کار انداختن موقتی بات نت های گسترده ایی که توسط این دو ویروس انجام می گرفت می شود.

اما به راستی چرا این یکی از داغ ترین خبرها بود ؟ جالب توجه است بدانید که ویروس Game over Zeus توانسته به تنهایی نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار خسارت در سراسر جهان به بار بیاورد. درباره Cryptolocker نیز این نکته قابل ذکر است که این ویروس با رمز گشایی فایل هایی که خود بر روی آن ها گذرواژه گذاشته است از دیگران باج میگیرد.

پیشنهادی که آژانش ملی جرایم بریتانیا به کاربران اینترنتی کرده، آن است که با تقویت کردن امنیت رایانه ها و پشتیبان گیری منظم از داده های خود بتوانند تهدیدهای این ویروس ها را کاهش دهند. بنابراین هیچ گاه رایانه خود را بدون یک نرم افزار Internet Security قدرتمند رها نکنید. ( شما می توانید از فروشگاه ما جدیدترین و قوی ترین نرم افزارهای امنیتی را خریداری نمایید. )

اگر چه دیگر این دو ویروس تا زمانی که پیوند خود را با مرکز فرماندهی و کنترل سرورهایشان از دست داده اند نمی توانند تهدیدی را در بر داشته باشند، اما دیگر بد افزارها این فرصت را از دست نخواهند داد و سعی می کنند گوی سبقت را از دو حریف سر سخت پیشین خود بربایند.

قربانیان گول نخورند : گذرواژه هایی که Cryptolocker بر روی فایل های شما می گذارد بسیار دشوار هستند و شما قادر به بازگشایی فایل خود بدون پرداخت پول به Cryptolocker  نیستید. بنابراین اگر رایانامه هایی مبنی بر دریافت بازگشایی گذرواژه های ایجاد شده توسط Cryptolocker دریافت کردید شک نکنید که آن ها بد افزارهای دیگری هستند.

باز هم می گوییم تنها راه مقابله با این دو ویروس نصب نرم افزارهای امنیتی قوی و به روز بر روی رایانامه خود و پشتیبان گیری دوره ایی از داده های خود است.

مطالب مرتبط

Top