هدف قرار دادن برنامه های مالی در اپل و گوگل

شاید باورش دشوار باشد ولی خوب است بدانید که بسیاری از برنامه ها در گوگل واپل مورد هک واقع می شوند. بر اساس مشاهدات اخیر صورت گرفته توسط کارشناسان امنیتی این حملات شامل تعداد قابل توجهی می شود بنابراین آن را شوخی نگیرید.

در یک تحقیق دیگر نیز نشان داده شده است که در حدود ۲۳% از برنامه های مالی ساخته شده برای سیستم عامل iOS و نزدیک به ۵۳% برای سیستم عامل آندروید مورد هک واقع شده اند و بر روی اینترنت انتشار یافته اند.

نکته جالب توجه در این هک ها تمایل زیاد هکر ها برای هک کردن برنامه های مالی است. بنابراین این زنگ خطری است که باید بیش از پیش مراقب بود.

 

برنامه های بانکی هک و سپس منتشر می شوند

اساسا روش کاری هکرها بدین گونه است که ابتدا یک برنامه ی سالم را می گیرند سپس با قرار دادن بدافزارها در درون آن، آن ها را در app store های معتبری چون گوگل پلی و اپل استور منتشر می سازند. از آنجایی که کاربر نیز می بیند این برنامه ها در مکان های معروفی قرار دارند و نحوه عملکرد آن ها نیز همانند بانک مورد استفاده خود است گمان می کند که این برنامه سالم است و آن را بارگیری می نماید اما نمی داند که چه رخدادی قرار است برای آن به پیش آید.

برای مدت های درازی منتقدان می گفتند که شرکت های امنیتی با اتشار چنین تحقیقاتی تنها مردم را می ترسانند و آن ها را نسبت به گوشی های همراه بی اعتماد می کنند اما این پژوهش بار دیگر نشان داد که این خطر تا چه حد جدی است و نباید آن را دست کم گرفت.

 

سونامی گوشی های همراه

باید بپذیریم که دوره لپ تاپ ها و رایانه های خانگی گذشته است. هرچند آن ها هنوز نیز به صورت گسترده ایی در نهاد های اداری مورد استفاده قرار می گیرند اما عصر آن ها به پایان رسیده و کم کم دارند جای خود را به گوشی های هوشمند می دهند. مزیت این گوشی ها نسبت به دیگر رایانه ها در آن است که حجم کمتری را می گیرند و قدرت محاسبه بالایی را نیز دارا می باشند. بنابراین هکر ها نیز این موضوع را به خوبی فهمیده اند و حملات خود را بیشتر بر روی این دستگاه ها متمرکز ساخته اند. پس با نصب نرم افزارهای امنیتی بر روی گوشیهای خود که می توانید آن ها را از فروشگاه ما نیز خریداری نمایید گوشی های هوشمند خود را امن تر کنید.

 

Angry Birds – یکی دیگر از قربانیان هکرها

بنابر گفته شرکت امنیتی Kaspersky که یکی از شرکت های پیش گام در زمینه تولید نرم افزارهای امنیتی نیز می باشد، بازی محبوب Angry Birds یکی دیگر از قربانیان هکرها شده است و آن ها با جاسازی بد افزارها در درون این بازی محبوب و انتشار آن در فروشگاه های معتبری چون گوگل پلی، به خرابکاری های خود ادامه می دهند.

 

در پایان باز نیز می گوییم با خرید یک Mobile Security به روز و قدرتمند گوشی های هوشمند خود را از شر این حملات در امان نگه دارید.

مطالب مرتبط

Top