۵ ویروس برتر تاریخ

ویروسهای رایانه ایی بسیاری می آیند و می روند. اما هیچ گاه ما جهان را بدون آن ها نخواهیم یافت. بعضی از آن ها قدرت تخریبی زیادی ندارند و زیاد در توجه نیستند، اما برخی از آن ها می توانند خسارت های بزرگی را به بار آورند. برخی از آن ها بر روی اینترنت می خزند، و برخی از آن ها نیز کنترل دستگاه های گوناگون را در دست می گیرند. بنابراین اگر دوست دارید آن ها را بشناسید با ما همراه باشید تا ۵ ویروس برتر رایانه ایی جهان را به شما معرفی نماییم.

۱ ) Storm Trojan

Storm Trojan در سال ۲۰۰۷ انتشار یافت و توانست هزاران رایانامه را در سراسر جهان آلوده نماید.

قربانیان این تروجان با روش زیر آلوده می شوند. آن ها پیامی را که با موضوع ” ۲۳۰ نفر در طوفان اروپا کشته شدند ” را دریافت و باز می کردند. در حالی که این پیام ها حاوی فایل های اجرایی ضمیمه ” Win32com ” بودند. این ویروس می توانست به دیگر رایانه ها نیز منتقل شود و تمامی رایانامه های آلوده شده را تبدیل به یک Zombie یا Bot نماید.

 

۲ ) Melissa

ویروس Melissa برای کاربران ویندوز ۹۸ ساخته شده بود. این ویروس کار خود را به خوبی انجام داد و مایکروسفات مجبور شد تا سرورهای ایمیل خود را ببندد، زیرا Melissa توانسته بود با استفاده از این سرورها در انتشار خود بهتره بجوید.

 

۳ ) My Doom

My Doom که با نام های W32.My Doom@mm, No varg, Mimail.R و Shimpi نیز شناخته می شود یک کرم کامپیوتری است ه برای کاربران ویندوز ساخته شده بود. اولین انتشار این کردم در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۴ رخ داد. این کرم به عنوان سریع ترین E-mail worm از تاریخ ژانویه ۲۰۰۴ تا به امروز شناخته می شود. رکوردهای قبلی در دستان کرم هایی چون Sobig و I Love You بوده است.

 

۴ ) Sasser

این کرم باهوش برای کاربران ویندوز XP و ۲۰۰۰ ساخته شده بود. کار این کرم آسیب رساندن به LSAS در ویندوز های XP و ۲۰۰۰ بود. وظیفه LSAS مدیریت تمامی مسائل امنیتی در سیستم های ویندوز است. به عنوان مثال : تغییر گذرواژه ها و تایید کاربران در هنگامی که می خواهند به سیستم ورود پیدا کنند از جمله وظایف LSAS می باشد.

 

۵ ) Anna Kournikova

این کرم بسیار جالبی است و واقعا آمار دقیقی از تعداد قربانیان این کرم در دست نیست، اما عملکرد آن بسیار ساده است. بدین ترتیب که یک بدافزار در درون عکس ستاره سابق تنیس روسیه که نام آن Anna Kournikova بود جاسازی میشد و سپس این فرتور برای افرادی ایمیل میشد.

این کرم پس از آنکه قربانیان، فرتور را باز می کردند، نشانی رایانامه افرادی را که با قربانی در تماس بودند به دست می آورد و به آن ها همان پیام همیشگی را می فرستاد.

مطالب مرتبط

Top