افشای اطلاعات کنفرانس لینوکس در استرالیا توسط هکرها و کلاهبرداران اینترنتی

به گزارش امور امنیت، برگزارکنندگان کنفرانس لینوکس در استرالیا اعلام کردند که ممکن است با دسترسی هکرها و کلاهبرداران اینترنتی به اطلاعلت کنفرانس، اطلاعات شخصی نمایندگان شرکت کننده در کنفرانس در معرض دید عموم قرار گرفته شود.

اگرچه مدیران و سرپرست ها بر این باورند که هدف از این حمله سایبری دسترسی به اطلاعات نمایندگان و شرکت کنندگان نبوده است، در صورتیکه هکرها و کلاهبرداران اینترنتی ممکن است به اطلاعات شخصی شامل نام آن ها، آدرس ایمیل، آدرس پستی، شماره تلفن، نام کاربری و رمز عبور شرکت کنندگان دسترسی داشته باشند.

برگزارکنندگان اعلام کردند که هیچ کدام از اطلاعات پرداخت هزینه شرکت کنندگان در معرض خطر نبوده است چون کنفرانس لینوکس از سیستم پرداخت شخص سوم جهت پرداخت هزینه ها استفاده کرده است.

با توجه به نظر سنجی که انجام شد مهاجمان اینترنتی قادر خواهند بود که بالاترین سطح اولویت را بر روی سیستم برای نصب فرمان بوت نت و کنترل نرم افزار بدست بیاورند. این حمله سایبری در روز ۲۲ مارس اتفاق افتاد،شرکت میزبان اخطار داد و سرور میزبان پیغام” گزارش حجم بالایی از خطا” را مخابره کرد.

رئیس لینوکس استرالیا Joshua Hesketh نوشت، در حالیکه هیچ نشانه ای از حذف اطلاعات شخصی از سرورها وجود ندارد کار و عمل منطقی این است که ما بدترین شرایط را در نظر گرفته و براین عقیده پیش برویم که ممکن است این اتفاق بد حادث شده باشد.

جهت برقراری امنیت شما، ما به شدت شما را به تغییر پسورد در قسمت های مختلف خدماتی سایت کنفرانس تشویق می کنیم. البته اگر شما از پسوردهای یکسان استفاده کرده اید این کار به شما توصیه می شود. این تغییرات شامل اطلاعات شخصی اکانت شما در مرورگر موزیلا Mozilla نیز می باشد البته اگر از این طریق جهت احراز هویت خود در ثبت نام کنفرانس استفاده کرده اید اقدام به تغییر اکانت و اطلاعات شخصی خود کنید.

بنا بر گزارش CSO، لینوکس استرالیا هنوز در حال اعلام کردن این است که چند نفر از این حمله سایبری آسیب دیده اند اما این سازمان در برگیرنده ۵۰۰۰ نفر عضو از توسعه دهندگان و کاربران منابع برنامه های آزاد و رایگان می باشد.

Top