مخفی کردن ویروس در بازی های آنلاین توسط هکرها و کلاهبرداران اینترنتی

مجله SC در گزارشات خود آورده است که علاقه مندان به بازی های اینترنتی در هنگام دانلود بازی ها از سایت استیم باید کاملا دقت داشته باشند تا فریب صفحه های جعلی استیم را نخورند چرا که آنها با عناوین مختلف انواع بدافزارها و ویروس ها را در بخش خدمات خود دارند.

در هفته گذشته (هفته اول آوریل) تعدادی از لیست بازی های جعلی در قسمت مفاهیم (Concept) سایت استیم کشف و گفته شد. این بازی ها در حالیکه به عنوان یک بازی کامل معرفی می شدند اما در واقع با کلیک کردن بر روی لینک دانلود بلافاصله ویروس ها و بدافزارها وارد سیستم شخص دانلود کننده می شدند و قربانی دانلود بازی جعلی از سایت استیم می شدند. این صفحات بازی با دارابودن صفحاتی برای توضیح بازی، نام رسمی آن، تصاویر و مشخصات کامل بازی، فرد دانلود کننده را کاملا متقاعد و مشتاق برای دانلود می کردند.

یکی از آن صفحات جعلی مربوط به بازی “Octopus City Blues” از استودیوی هند شرقی با نام Ghost in a Bottle می باشد. اگرچه توسعه دهندگان بازی هروقت تقلب و لینک های جعلی را کشف و شناسایی کنند آن را گزارش می کنند اما چند روزی این صفحه جعلی و خطرناک به صورت آنلاین در سایت جعلی قرار داشت.

Firas Assaad طراح بازی Octopus City Blues در مصاحبه با Kotaku اعلام کرد “من این صفحه را گزارش کردم و همچنین اشاره کردم که من سازنده اصلی صفحه بازی و Greenlight هستم و از طرفداران خود و بازی خواستم که این موضوع را گزارش کنند. همینطور تعداد کمی کامنت در صفحه جعلی بازی وجود داشت که بنظر می رسد این کامنت ها پاک شده اند اگر این لینک جعلی بازی همچنان در اینترنت بماند من احتمالا به شرکت مربوطه شکایت خواهم کرد تا اینکه بطور کاملا جدی و رسمی این شکایت را بررسی کنند”.

یکی دیگر از صفحات جعلی بازی که انواع بدافزارها را در خود پنهان کرده است Street Fist 2 و  Garlock Online می باشند که به نظر می رسد دومی از اواخر ماه مارس در دسترس بوده است.

بازی های آنلاین همچنان به صورت یک هدف مهم و اولیه برای هکرها و کلاهبرداران اینترنتی مورد توجه بوده است که به عنوان یک کاربر استفاده کننده از سایت استیم با پخش کردن ویروس و کلاهبرداری فیشینگ به هدف خود خواهند رسید. لذا به علاقه مندان بازی های اینترنتی توصیه می شود که در هنگام انتخاب بازی مناسب و بازی کردن آن دقت لازم و کافی را داشته باشند.

Top