باج خواهی یک هکر از نیروگاه هسته ای در کره جنوبی

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز (IBT)، یک هکر و کلاهبردار اینترنتی ادعا می کند که به اطلاعات حساس و مهم به سرقت رفته از یک نیروگاه هسته ای کره جنوبی دسترسی دارد و درخواست پول جهت حفظ و نگهداری از این اطلاعات خصوصی کرده است.

هکر مذکور با استفاده از یک حساب کاربری به نام “رئیس جمهور گروه های ضد هسته ای در هاوایی” در توئیتر مدارک و اسنادی را در مورد راکتورهای پیشرفته منتشر کرده است. شرکت انرژی هسته ای هیدرو کره جنوبی (KHNP) قادر به تشخیص چگونگی حساسیت این اسناد و مدارک نبوده است، اما اطمینان خاطر داشته باشید که این ها شامل اطلاعات طبقه بندی شده نمی شود چون سرور این اطلاعات از سال قبل کاملا ایزوله و به دور از هرگونه دسترسی بوده است.

هکر مذکور هیچ قیمتی روی باج خواهی خود نگذاشته است اما ادعا کرده است که بسیاری از کشورها بسیار علاقه مند به داشتن اطلاعات راکتورهای هسته ای کره جنوبی هستند.

این هکر در پست ارسالی خود اشاره کرده است که ” بسیاری از کشورهای شمال اروپا، آسیای جنوب شرقی و جنوب آمریکا گفته اند که حاضر به خرید اطلاعات راکتورهای هسته ای کره حنوبی هستند. ترس از فروش همه این اطلاعات تلاش های رئیس جمهور کره جنوبی – پارک گوئن های (Park Geun-hye) را برای صادرات راکتورهای هسته ای تضعیف خواهد کرد”.

به گزارش کره تایمز، این پنجمین پست گذاشته شده توسط این هکر از تاریخ ۱۵ دسامبر می باشد که در این میان پیام تهدید آمیزی مبنی بر تخریب این راکتورها نیز بوده مگر اینکه تا قبل از کریسمس سال گذشته راکتورهای هسته ای کره جنوبی متوقف شوند.

KNHP به مطبوعات گفته است که، از آنجاییکه گروه موسوم به ضد هسته ای پنجمین آشکارسازی اطلاعاتی خود را در روز ۲۳ دسامبر اعلام کردند، تا کنون هیچ حمله سایبری یا نشت اطلاعاتی اتفاق نیفتاده است بطوریکه اسناد و مدارکی که امروز منتشر شده اند بنظر می رسد که خیلی وقت پیش منتشر شده بودند.

در پست های ارسالی جدید، این هکر و کلاهبردار اینترنتی اقدام به تهدید حمله به شرکت ها را با استفاده از ۹۰۰۰ ویروس کرده است که بعد از این اعلام ۷۰۰۰ ویروس کشف شده است!

Top