چگونه در هنگام استفاده از وای فای های عمومی ایمن بمانیم؟

مطمئناً برای شما هم پیش آمده که بخواهید از یک وای فای عمومی برای اتصال به اینترنت و انجام کارهای روزمره خود استفاده نمایید، اما ذکر این نکته مبنی بر احتیاط در هنگام استفاده از اینگونه شبکه های ارایه دهنده اینترنت بی سیم بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا بسیاری از مکان های عمومی که به صورت رایگان اقدام به ارائه سرویس های وای وافای می نمایند ممکن است نقص های امنیتی زیادی را در بر داشته باشند و بدین ترتیب تمامی فعالیت های شما همانند گردش در اینترنت، گذرواژه ها، رایانامه ها و دیگر اطلاعات شخصیتان می توانند به دست افراد سود جویی بیافتند که موفق شده اند با استفاده از نواقص امنیتی این گونه شبکه های وای فای به درون دستگاهتان نفوذ نمایند.

ماهیت کار وای فای های عمومی بدین صورت است که شما در هنگام استفاده از این گونه اتصالات، اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می گذارید و بدین ترتیب ممکن است اطلاعات شخصی شما توسط دیگران مشاهده شود.

اما یک راه آسان و مقرون به صرفه برای حفظ امنیت دستگاه هایتان در هنگام استفاده از وای- فای های رایگان عمومی، بهره گیری از یک شبکه خصوصی مجازی (( VPN می باشد.

شبکه های خصوصی مجازی تمامی اطلاعات ارسالی و دریافتی شما را در یک مسیر امن و خصوصی قرار می دهند و بدین گونه باعث می شوند تا شما به صورت ناشناس اقدام به انجام کارهای خود نمایید. بنابراین برای حفظ امنیت هر چه بیشتر خود در هنگام استفاده از وای – فای های عمومی از یک شبکه خصوصی مجازی نیز بهره بجویید تا امنیت بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورید.

Top