همکاری شرکت کاسپرسکای با فیس بوک در زمینه حفظ امنیت کاربران این شبکه اجتماعی

مجرمان اینترنتی همیشه به دنبال آن بوده اند تا حساب های کاربری دارندگان فیس بوک را در دست بگیرند. اما این کار چه سودی برای آن ها دارد ؟

پاسخ به این پرسش روشن است. این مجرمان پس از در اختیار گرفتن حساب های کاربری دارندگان فیس بوک شروع به انتشار مطالبی از جانب آن ها می نمایند و بدین وسیله کالا و افکار خود را از جانب دارندگان این حساب ها منتشر می نمایند. از سوی دیگر فیس بوک به خوبی از این موضوع آگاه است، بنابراین طی اقدامی خواستکار همکاری با شرکت کاسپرسکای برای محافظت از کاربران خود شده است.

فیس بوک در این طرح به کاربرانی که حساب های کاربریشان از سوی تیم فیس بوک مشکوک تشخیص داده شده است پیشنهاد می کند تا با استفاده از یک آنتی بد افزار رایگان که متعلق به شرکت کاسپرسکای است حساب های کاربریشان را اسکن نمایند.

هرچند فیس بوک هرگز جزو عوامل انتشار نرم افزارهای مخرب نبوده است اما بسیاری از مجرمان اینترنتی با سوء استفاده از نام این شرکت اقدام به حملات خرابکارانه ایی می نمایند. بنابر آمار، از هر پنج حمله اینترنتی که به صورت فیشینگی صورت می گیرد یکی از آن ها کاربران را به صورت پخش اطلاعیه های جعلی از سوی شرکت فیس بوک مورد هدف قرار می دهد. این آمار جدای حملات تروجانی صورت گرفته است. بنابراین همه دارندگان حساب های کاربری در فیس بوک باید نسبت به محتوای این گونه از پیام های دریافتی هوشیار باشند.

تیم امنیتی فیس بوک با شناسایی کاربرانی که حساب فیس بوکشان به نظر مشکوک می آید با این احتمال که این حساب ممکن است آلوده شده باشد، به دارندگان این حساب ها پیشنهاد اسکن دستگاهشان را ارایه می دهد. بنابراین هنگامی که حساب کاربریتان از سوی شرکت فیس بوک به نظر مشکوک بیاید، پس از ورود به حسابتان با یک صفحه هشدار همانند فرتور زیر مواجه می شوید. در این صفحه به شما پیشنهاد یک اسکن امنیتی داده می شود.

Kaspersky Malware Scan یکی از برنامه هایی است که برای حفظ امنیت کاربران فیس بوکی ساخته شده است. بنابر آمار در طی سه ماه گذشته افزون بر ۲۶۰٫۰۰۰ تن از کاربران فیس بوک به وسیله این نرم افزار امنیتی مورد محافظت قرار گرفته اند. بنابراین پس از ورود به حساب فیس بوکتان و بارگیری این نرم افزار پنجره ایی همانند فرتور زیر برایتان به نمایش در خواهد آمد.

به دلیل آنکه این بررسی ممکن است کمی وقت گیر باشد شرکت کاسپرسکای به کاربرانی که در حال اسکن حساب کاربری خود به وسیله این نرم افزار هستند پیشنهاد می دهد کمی صبر نمایند تا اسکن به صورت کامل انجام شود. نکته دیگر آنکه، اگر مشاهده نمودید که پستی از جانب شما منتشر شده است که از آن آگاهی نداشته اید یا لایک های ناخواسته ایی از سوی شما انجام گرفته است باید این احتمال را در نظر بگیرید که حساب شما آلوده شده باشد. بنابراین در اولین فرصت دستگاهتان را اسکن نمایید. اگر ابزار امنیتی مناسبی در این زمینه در دست ندارید می توانید به قسمت دانلود رایگان محصولات شرکت کاسپرسکای به نشانی زیر بروید:

http://download.iprotect.ir

Top