جایزه ی ۲ میلیون دلاری برای ۲ پژوهشگر امنیتی

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلانیز به دو محقق امنیتی که توانستند ۱۴ آسیب پذیری جداگانه را در این شرکت کشف نمایند جایزه ی پرواز رایگان ۲ میلیون دلاری را اهدا نمود.

به گزارش CNBC، شرکت یونایتد ایرلانیز خبر پرداخت دو جایزه ی جداگانه به ارزش ۱ میلیون دلار را تایید کرده است اما هنوز نسبت به توئیت هایی که مدعی هستند ارزش جایزه کمتر از آنچه که اعلام شده است می باشد از خود واکنشی نشان نداده است.

Jordan Wiens که یکی از دو پژوهشگر نامبرده می باشد، در وبلاگ خود نوشته است:

” به صورت اتفاقی و بدون آنکه بدانم جایزه ایی در کار است به دو مشکل بالقوه برخوردم که می توانستند دردسر آفرین باشند. آن نقص ها می توانستند اجازه ی اجرای کدها را به صورت ریموت بدهند، من آن ها را در بخشی از وبسایت شرکت توانستم پیدا کنم در صورتی که از لحاظ فنی زیاد به چشم نمی آمدند و من نیز اصلا از جریان دریافت جایزه به خاطر کشف آن ها اطلاعی نداشتم. ”

در ادامه نیز Wiens با سپاسگزاری از شرکت یونایتد ایرلاینز گفته است :

” تنها اندکی از شرکت ها هستند که به کسانی که باگ هایی را در سیستم آن ها کشف می نمایند پاداشی را اهدا می کنند، بنابراین امیدوارم که شرکت های دیگر نیز از این کار الگو بگیرند. ”

این مقدار پاداش پرداختی در تاریخ شرکت یونایتد ایرلانیز بی سابقه بوده است. معمولا جوایزی که این شرکت برای افرادی که بتوانند نقص های موجود در سیستم آن ها را کشف نمایند بین ۵۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار پرواز رایگان را در بر می گرفته است.

شرکت یونایتد ایرلاینز نیز در تارنمای رسمی خود بیان داشته است که :

” ما معتقدیم که این برنامه می تواند به حفظ امنیت بیشتر ما کمک نماید و ما را قادر سازد تا به روند ارائه ی خدمات خود ادامه دهیم. “

Top