دستگیری ده ها تن از اعضای انجمن Darkode

 

با همکاری نهاد های بین المللی بیش از ۶۰ تن که مظنون به انجام حملات خرابکارانه و داشتن ارتباط با انجمن Darkode بوده اند دستگیر گشتند. بر اساس گزارش Ars Technica، عملیات دستگیری این متهمان توسط FBI با همکاری مسئولان اروپایی و برزیلی انجام گشته است.

به نقل از یکی از خبرگزاری های برزیل، امبرتو راموس رودریگز که جزو مقامات محلی این کشور است در مصاحبه ایی در خصوص جزئیات این عملیات اعلام داشته است که این عملیات به وسیله FBI آغاز گشته است و آن ها توانسته اند ۶۲ مظنون را در برزیل و ۱۸ کشور دیگر جهان بازداشت نمایند.

او ادامه داد که خسارات نشی از حملات خرابکارانه ی این متهمان هنوز محاسبه نشده است و تحقیقات و بررسی های لازم در این زمینه در حال انجام هستند.

” ما در حال بررسی بانک ها، پرداخت های صورت گرفته و فیش های جعلی ایجاد شده هستیم تا بتوانیم ارزیابی دقیق تری را از میزان خسارت های وارد شده به دست بیاوریم.”

آلمان، انگلستان، رومانی، بوسنی، صربستان، هند، سوئد، دانمارک و کلمبیا هجده کشوری هستند که برخی از متهمان در آنجا دستگیر گشته اند.

متهمان مربوط به این انجمن به دلیل ایجاد حملات بات نتی، ساخت بد افزارهای گوناگون و پول شویی برای سال های متمادی در مظن اتهام قرار داشتند.

Top