محکومیت یک نوجوان بریتانیایی به دلیل حمله به Spamhaus

Mcdonagh نوجوان بریتانیایی با نام مستعار ” narko ” به دلیل شرکت در حمله ایی که در سال ۲۰۱۳ به وقوع پیوست و موجب کاهش سرعت اینترنت در سطح جهان گشت محکوم گردید.

Mcdonagh به جرم ارتکاب این حمله ی خرابکارانه که به عنوان “بزرگترین حمله سایبری در تاریخ ” به ثبت رسیده است در دادگاه Southwark Crown محکوم به ۲۴۰ ساعت کار اجباری گردید.

این حمله ی گسترده که در ۱۵ مارس ۲۰۱۳ شرکت Spamhaus را هف قرار داد موجب ایجاد اختلال در خدمات این شرکت گردید. Spamhaus نیز برای برون رفت از این مخمصه از شرکت ضد حملات دیداسی Cloudflare کمک گرفت، که البته این کار بی نتیجه ماند و تنها باعث تشدید حملات گردید. درنقطه اوج این حملات، خرابکاران توانستند تا ترافیکی ۳۰۰ گیگابایتی را در هر ثانیه روانه ی سرورهای Spamhaus نمایند. این حمله همچنین باعث تاثیر منفی بر روی بازار بورس اینترنت لندن گردید و توانست سرعت جهانی اینترنت را نیز کاهش دهد.

به گزارش بی بی سی، در دادگاه این نوجوان بریتانیایی از او به عنوان فردی یاد شد که توانسته است بسیاری از تارنماهای اینترنتی را از کار بیاندازد و سرعت جهانی اینترنت را کاهش دهد. همچنین این احتمال می رود که افراد دیگری نیز در این حمله ی خرابکارانه شرکت داشته اند.

همچنین در دادگاه عنوان گشت که پلیس توانسته بود ۷۲ هزار پوند را در حساب این نوجوان پس از دستگیری او شناسایی نماید. همچنین کد منبع این حملات در رایانه این فرد پیدا شده است.

به گزارش Team Cymru، قاضی این پرونده جناب Pegden این قانون شکنی را جدی، پیچیده و بی سابقه خواند.

با این حال، قاضی پرونده پس از آنکه ندامت کامل Mcdonagh را از تخلف انجام داده خود مشاهده نمود از صدور حکم حبس برای این نوجوان بریتانیایی منصرف گردید.

Richard Cox، مدیر ارشد اطلاعات شرکت Spamhaus در مصاحبه ایی با بی بی سی عنوان داشت:

” ما کاملا نسبت به آنکه قاضی در روند صدور حکم با چه دشواری هایی رو به رو بوده است آگاهیم، و امیدواریم اگر فردی قصد اجرای دوباره ی چنین حملاتی را دارد نخست اظهارات امروز آقای Mcdonagh را به یاد بسپارد، زیرا زین پس تحت هر شرایطی چنین اعمالی می توانند منجر به صدور حکم زندان گردد. “

Top